האני שנועדתי להיות

אימון בשילוב תטא הילינג להשגת יעדים

 • מי אני שאומר לך מה לעשות? מה עושה מאמן אישי למאמן טוב?

   

  אתמול נשאלתי שאלה נהדרת במפגש מעניין של 1X1, "איך את, מאמנת גבר שנשוי 20 שנה על זוגיות כאשר את נשואה שנתיים?" זו שאלה שנשאלתי בווריאציות שונות בהתאם לנישות שבחרתי לאמן, התשובה מורכבת מכמה חלקים ומאוד פשוטה. תהליך האימון מתבצע מעולמו של המתאמן בלבד: מעולם המושגים שלו והחוויה שלו! (ללא צל של ספק אנחנו מגדירים בצורה שונה את המושג "זוגיות", למשל), נקודה חשובה זו מבדילה אותו מיעוץ. כמאמנת אני לא מביאה את הניסיון האישי שלי או הידע שלי אני מביאה משהו הרבה יותר משמעותי עבור הלקוח שלי. אני מביאה הקשבה יוצאת דופן!!

  ולמה הקשבה הרבה יותר אפקטיבית מניסיון בתהליך שאני עושה עם אנשים? מאחר ואנשים מתנסים בחייהם במסגרת נסיבות ואירועים התואמים את תפיסת העולם שלהם, במסגרת הפרשנויות והמושגים שלהם.

   כמאמנת אני מקשיבה למה שהמתאמן אומר, לתפיסות העולם שלו אשר יוצרות את החוויה שלו מהחיים ואני שואלת אותו על כך. כאשר מציפים את תפיסות העולם למודע, והלקוח ער להן הוא מבין את הקשר בניהן להתנהלותו בחייו, כתוצאה מכך יש ביכולתו לבחור אחרת ולשנות את המציאות בהתאם למה שהוא רוצה. נשמע פשוט? זה אכן כך! בנוסף לכך לא כל מאמן או מטפל מתנסה בכל המקרים המגיעים אליו, תודה לאל, פשוט יש לו כלים נוספים להתמודדות ונקודות מבט נוספות לפרשנויות של הלקוח את הנסיבות בחייו.

  כדי להקשיב ללקוח מעולמו, על המאמן לעבוד על חייו שלו! אם אני כמאמנת במהלך השיחה עם לקוח אהיה עסוקה בשיחות הפנימיות שלי , לא אוכל להתפנות ולהיות שותפה של הלקוח שלי בתהליך.

  זה אומר שעלי לדאוג שחיי יעבדו בהרמוניה ככל שניתן, עלי לטפל בתחומי חיי השונים, עלי לפתח חמלה (היכולת להיות עם האחר בלי להגרר רגשית לסיטואציה שבה הוא נמצא), עלי להיות מסוגלת השקיט את התודעה שלי משיפוטים (לפני האימון, באמצעות מדיטציה) ולהיות לגמרי עבור הלקוח שלי.

  אם כך... אימון מתקיים בשיחה בה מתמקדים בנושא אותו הלקוח רוצה לקדם. כאשר אני מקשיבה מעולמו של הלקוח אני יכולה לשקף את דבריו, כך הלקוח יכול להקשיב לעצמו ואני יכולה לוודא שאני מבינה את מה שהוא אמר, כמו כן, הקשבה מאפשרת לי לקבל מהלקוח את השאלה הבאה לשאול אותו.

  ומה הוא מקבל בתהליך? מראה משקפת את מי שהוא לגבי חייו! את תפיסות העולם המנהלות אותו, את המשחק שהוא משחק, את מה שחשוב לו בחייו, הלקוח מקבל יכולת לחיות מתוך בחירה ולא מתוך קורבנות ותלותיות בנסיבות.

  עירות לגבי מי אתם בחייכם (בהוויה/being) קובעת את מה שתעשו ואיך תעשו את זה!

  אז.. מי אתם בחייכם???

  מזמינה אתכם להתנסות בחוויית האימון ולהכניס אור ובהירות לתודעה שלכם וכתוצאה מכך - לחייכם!

  באהבה וברכת חג שמח!

  נטלי

  23/12/2008

BizMakeBiz פותח ע"י